Dremel Micro 8050-35 35 ks příslušenství F0138050JG

• Skladný, má super pouzdro
    • Méně výkonnější
    • Na stránkách výrobce si lidi stěžují na dokovací stanici
    • Výměna baterie vyžaduje zkušenějšího bastlíře a bodovačku

Chtěl jsem Dremel, ale přemýšlel jsem, jestli originál, nebo Čína. Vzhledem k tomu, že z Číny ten, který se mi líbil, nebyl o moc levnější, než originál, tak jsem zkoumal nabídku přímo Dremelu. Nakonec jsem se rozhodoval mezi touhle a Dremel 8220. Nakonec jsem zvolil tuto, protože je menší, ale s tím je, že je i o trochu méně výkonější, ale pro mě jako „hobbystu“ dostačující a dělá to, co potřebuji.

Sice jsem nástroj objednal, ale pak mi to nedalo a kouknul jsem se na originální stránky, kde byly i recenze a poměrně dost jich bylo na špatnou dokovací stanici, kde selhávají kontakty. Jako když mi to přišlo, tak jsem koukal, že kontakty vypadají Ok, dokovací stanice je robustní, ale zabírá moc místa. Přeci jen má „držák“ na 4 nejpoužívanější nástavce. Je pravdou, že 38mm řezací kotouč tam nedám, protože pak tam nedám nástroj, aby se nabíjel korektně, což je trochu mínus. Každopádně stejně tím, že mám poměrně malý byt, tak dokovací stanic uklidím do skříně a vytisknu si menší a skladnější. Předpokládám, že elektronika je v adaptéru do zásuvky a ve stanici je napájecí jack, kontakty, maximálně dioda proti přehození polarity, nic víc.

Jednou velkou nevýhodou jsou baterie. Není to, díky velikosti, tak, že by člověk vyměnil pouze „nástavec“, ale musí rozšroubovat celý nástroj a vyměnit 2x 18650, který jsou zbodovaný páskem, což neumožňuje standardním lidem si toto vyměnit, což považuji za poměrný mínus.

Každopádně já jsem nadšen. Nelituji, že jsem šel do tohoto nástroje i do tohoto typu. Jediné co, tak bych doporučil, že standardem je 35 nástavců, ale zrovna jsem, náhodou, vychytal akci, že prodejce k tomu dával, jako dárek, sadu 100 ks a vzhledem k tomu, že jsem použil nástroj na pařníček, který dokončuji, tak jsem využil nástavce z té 100ks sady. Samozřejmě jsem jeden řezací kotouč zlomil, ale to není o kvalitě nástroje, ale o tom, že jsem se s tímto nástrojem učil, od té doby všechno v pohodě.

• , zakoupeno v 9000.cz

• krásně sedne do ruky
    • malá tichá bruska
    • výdrž baterie
    • vyšší cena

Napájení
akumulátorové

Aku univerzální nářadí DREMEL Micro 8050 Series, 35 ks příslušenství, pouzdro, F0138050JG

Pro toto nářadí je k dispozici následující provedení sady.

Technické parametry:

• Délka: 20 cm
  • Volnoběžné otáčky: 5.000 - 28.000 ot/min
  • Technologie akumulátoru: Lithium-Ion / ECP
  • Nastavení otáček: Proměnné
  • Akustický výkon: 75,3 dB(A)
  • Vibrace: 9,76 ± 1,5 m/s2

Objevujte stále nové způsoby použití. Řezbářství, rytí, frézování, řezání, broušení, obrušování, ostření, leštění a čištění s jediným systémem.
Posviťte si na obrobek integrovaným světlem LED a pracujte pohodlně i v těsných a neobvyklých prostorech.
Obsahuje 35 kusů příslušenství – pusťte se do všech detailních kutilských prací bez zdržování.
Pro moderního kutila.
Záruka 2 roky.